Kontakta oss

Företagsuppgifter

Vårt fullständiga namn är PP Pension Försäkringsförening, organisationsnummer 802005-5573. Styrelsens säte är Stockholm.

Försäkringsgivare för fondförsäkring är dotterbolaget PP Pension Fondförsäkring AB, organisationsnummer 516406-0237.

 

Boka rådgivning

Boka rådgivning

Välj datum och tid för samtal med en av våra rådgivare.

Boka möte
Telefon

Telefon

Du når oss på:
020-29 90 50
For international calls:
+46 8 729 90 50

E-post och postadress

E-post och postadress

Skriv till oss:
kundcenter
@pppension.se

Box 7760, 103 96 Stockholm

Skriv till oss
Besöksadress

Besöksadress

Besök oss på
Kammakargatan 22,
111 40 Stockholm

Hitta hit
Kontakta oss

Kontakta oss

Medarbetare

Visa personal

Kontakta oss

Rådgivning företag

Om du har frågor om att spara till pension, tjänstepension eller försäkringar så får du gärna kontakta någon av våra duktiga rådgivare.

Camilla Hellén

Senior rådgivare Företag

08-729 90 71

+46 (0)76-634 79 00

camilla.hellen@pppension.se

Stefan Mandergren Hallberg

Rådgivare

08-729 90 65

+46 (0)70-772 04 75

stefan.m-h@pppension.se

Rådgivning privat

Vilka försäkringar behöver jag? Hur ska man spara? Vi kan svara.

Martin Holst

Senior rådgivare Privat

+46 (0)70 190 53 91

martin.holst@pppension.se

Vivian Strassburg

Pensions- och försäkringsfrågor

08-729 90 57

vivian.strassburg@pppension.se

Övriga

Annica Andersson

Marknadsansvarig

+46 (0)720607833

annica.andersson@pppension.se

Marie Beck

Chef Marknad och Rådgivning

08-729 90 59

+46 (0)70 - 371 33 66

marie.beck@pppension.se

Miriam Danwihl

Fondförsäkring

08-729 90 84

miriam.danwihl@pppension.se

Harri Holmberg

Kollektivavtalad försäkring

08-729 90 61

harri.holmberg@pppension.se

Filip Kostic

Analytiker

08-729 9054

filip.kostic@pppension.se

Eva Lindborg Bechara

Ekonomi

08-729 90 69

eva.lindborg.bechara@pppension.se

Marita Lingmerth

Chef Kundcenter och Försäkring

08-729 90 62

+46 (0)720 63 48 79

marita.lingmerth@pppension.se

Fredrik Löfgren

Aktuarie

08-729 90 64

fredrik.lofgren@pppension.se

Helene Nilsson

Vice VD, administrativ chef

08-729 90 91

+46 (0)70-441 10 81

helene.nilsson@pppension.se

Lars Persson

Chef Försäkring och IT

+46 (0)708-644 119

lars.persson@pppension.se

Christian Skoog

Support och system

08 - 729 90 73

christian.skoog@pppension.se

Camilla Sundström

Ekonomi

08-729 90 58

camilla.sundstrom@pppension.se

Jonas Tallberg

Systemaktuarie

08-729 90 68

jonas.tallberg@pppension.se

Cecilia Thomasson Blomquist

Kapitalförvaltningschef

08 - 729 90 77

cecilia.t.blomquist@pppension.se

Tina Wickenbergh

Pensions-och försäkringsfrågor

08 - 729 90 76

tina.wickenbergh@pppension.se

Andrea Osztovics-Berglund

Produktägare/produktspecialist

08-729 90 75

+46 (0)702292882

andrea.osztovics-berglund@pppension.se

Stina Broman

Pensions-och försäkringsfrågor

08-729 90 55

stina.broman@pppension.se

Hitta till oss

Vår besöksadress är Kammakargatan 22. T-bana Hötorget eller Rådmansgatan.