Kontakta oss

Företagsuppgifter

Vårt fullständiga namn är PP Pension Försäkringsförening, organisationsnummer 802005-5573. Styrelsens säte är Stockholm.

Försäkringsgivare för fondförsäkring är dotterbolaget PP Pension Fondförsäkring AB, organisationsnummer 516406-0237.

 

Boka rådgivning

Boka rådgivning

Välj datum och tid för samtal med en av våra rådgivare.

Boka möte
Telefon

Telefon

Du når oss på:
020-29 90 50
For international calls:
+46 8 729 90 50

E-post och postadress

E-post och postadress

Skriv till oss:
kundcenter
@pppension.se

Box 7760, 103 96 Stockholm

Skriv till oss
Besöksadress

Besöksadress

Besök oss på
Kammakargatan 22,
111 40 Stockholm

Hitta hit
Kontakta oss

Kontakta oss

Medarbetare

Visa personal

Kontakta oss

Rådgivning företag

Om du har frågor om att spara till pension, tjänstepension eller försäkringar så får du gärna kontakta någon av våra duktiga rådgivare.

Camilla Hellén

Key Account Manager

08-729 90 71

+46 (0)76-634 79 00

camilla.hellen@pppension.se

Stefan Mandergren Hallberg

Rådgivare, företag

08-729 90 65

+46 (0)70-772 04 75

stefan.m-h@pppension.se

Rådgivning privat

Vilka försäkringar behöver jag? Hur ska man spara? Vi kan svara.

Martin Holst

Senior rådgivare, privat

+46 (0)70-190 53 91

martin.holst@pppension.se

Vivian Strassburg

Pensions- och försäkringsfrågor

08-729 90 57

vivian.strassburg@pppension.se

Tom Gradin

Pensions- och försäkringsfrågor

08-729 90 81

tom.gradin@pppension.se

Kundcenter

Marie Granrud

Kundcenter företag

020-29 90 50

marie.granrud@pppension.se

Lars Andersson

Kundcenter företag

020-29 90 50

lars.andersson@pppension.se

Gunilla Granlund

Kundcenter företag

020-29 90 50

gunilla.granlund@pppension.se

Daniella Nikolic

Kundcenter företag

020-29 90 50

daniella.nikolic@pppension.se

Stina Broman

Kundcenter företag

020-29 90 50

stina.broman@pppension.se

Övriga medarbetare

Fredrik Löfgren

Aktuarie

08-729 90 64

fredrik.lofgren@pppension.se

Cecilia Thomasson Blomquist

Kapitalförvaltningschef/Chief Investment Officer

08–729 90 77

+46 (0)76–569 90 77

cecilia.t.blomquist@pppension.se

Lars Persson

Regelverksansvarig

+46 (0)708-644 119

lars.persson@pppension.se

Gunilla Lenander

Marknads- och Rådgivningschef

gunilla.lenander@pppension.se

Marita Lingmerth

Chef Kundcenter och Försäkring

08-729 90 62

+46 (0)720-63 48 79

marita.lingmerth@pppension.se

Miriam Danwihl

Fondförsäkring

08-729 90 84

miriam.danwihl@pppension.se

Harri Holmberg

Kollektivavtalad försäkring

08-729 90 61

harri.holmberg@pppension.se

Andrea Osztovics-Berglund

Produktägare/produktspecialist

08-729 90 75

+46 (0)70-229 28 82

andrea.osztovics-berglund@pppension.se

Peter Söderqvist

IT-Chef/Business Analyst

08-729 90 92

+46 (0)72–060 33 23

peter.soderqvist@pppension.se

Christian Skoog

IT-Driftsansvarig

08-729 90 73

christian.skoog@pppension.se

Jonas Tallberg

Systemaktuarie

08-729 90 68

jonas.tallberg@pppension.se

Anders Boström

Beräkningsansvarig

anders.bostrom@pppension.se

Annica Andersson

Marknadsansvarig

+46 (0)72-0607833

annica.andersson@pppension.se

Madeleine Dahlin Carlberg

Ekonomichef

madeleine.dahlincarlberg@pppension.se

Hanna Lehto

Ekonomi

hanna.lehto@pppension.se

Maria Norman

Ekonomi

maria.norman@pppension.se

Josefine Kalmbäck

Ekonomi

josefine.kalmback@pppension.se

Cecilia Welander

Affärsstöd

+46 (0)72-068 12 88

cecilia.welander@pppension.se

Hitta till oss

Vår besöksadress är Kammakargatan 22. T-bana Hötorget eller Rådmansgatan.