Kontakta oss

Företagsuppgifter

Vårt fullständiga namn är PP Pension Tjänstepensionsförening, organisationsnummer 802005-5573. Styrelsens säte är Stockholm.

Försäkringsgivare för fondförsäkring är dotterbolaget PP Pension Fondförsäkring AB, organisationsnummer 516406-0237.

 

Boka rådgivning

Boka rådgivning

Välj datum och tid för samtal med en av våra rådgivare.

Boka möte
Telefon

Telefon

Du når oss på:
020-29 90 50
For international calls:
+46 8 729 90 50

E-post och postadress

E-post och postadress

Skriv till oss:
kundcenter
@pppension.se

Box 7760, 103 96 Stockholm

Skriv till oss
Besöksadress

Besöksadress

Besök oss på
Kammakargatan 22,
111 40 Stockholm

Hitta hit
Kontakta oss

Kontakta oss

Medarbetare

Visa personal

Kontakta oss

  • Fält markerade med * är obligatoriska.

Rådgivning företag

Om du har frågor om att spara till pension, tjänstepension eller försäkringar så får du gärna kontakta någon av våra duktiga rådgivare.

Camilla Hellén

Key Account Manager

08-729 90 71

+46 (0)76-634 79 00

camilla.hellen@pppension.se

Anna Grafström

Rådgivare, företag

08-501 197 29

+46 (0)70-777 57 21

anna.grafstrom@pppension.se

Tom Gradin

Rådgivare, företag

08-729 90 81

tom.gradin@pppension.se

Rådgivning privat

Vilka försäkringar behöver jag? Hur ska man spara? Vi kan svara.

Martin Holst

Rådgivare, privat

+46 (0)70-190 53 91

martin.holst@pppension.se

Vivian Strassburg

Rådgivare, privat

08-729 90 57

vivian.strassburg@pppension.se

Niklas Lindén

Rådgivare, privat

08-729 90 94

+46 (0)70-7720475

niklas.linden@pppension.se

Kundcenter

Marie Granrud

Kundcenter företag

020-29 90 50

marie.granrud@pppension.se

Lars Andersson

Kundcenter företag

020-29 90 50

lars.andersson@pppension.se

Gunilla Granlund

Kundcenter företag

020-29 90 50

gunilla.granlund@pppension.se

Daniella Nikolic

Kundcenter företag

020-29 90 50

daniella.nikolic@pppension.se

Stina Broman

Kundcenter företag

020-29 90 50

stina.broman@pppension.se

Miriam Danwihl

Kundcenter företag

020-29 90 50

miriam.danwihl@pppension.se

Pelle Olsson

Kundcenter företag

020-29 90 50

per-olov.olsson@pppension.se

Cecilia Björkenfalk Ortman

Kundcenter företag

020-29 90 50

cecilia.bjorkenfalk-ortman@pppension.se

Övriga medarbetare

Cecilia Thomasson Blomquist

Kapitalförvaltningschef/Chief Investment Officer

08–729 90 77

+46 (0)76–569 90 77

cecilia.t.blomquist@pppension.se

Marita Lingmerth

Chef Försäkring & Administration

08-729 90 62

+46 (0)720-63 48 79

marita.lingmerth@pppension.se

Harri Holmberg

Kollektivavtalad försäkring

08-729 90 61

harri.holmberg@pppension.se

Andrea Osztovics-Berglund

Produktägare/produktspecialist

08-729 90 75

+46 (0)70-229 28 82

andrea.osztovics-berglund@pppension.se

IT

Christian Skoog

IT-Driftsansvarig

08-729 90 73

christian.skoog@pppension.se

Jonas Tallberg

Systemaktuarie

08-729 90 68

jonas.tallberg@pppension.se

Marivan Ebrahimi

Utvecklare

marivan.ebrahimi@pppension.se

Ekonomi

Madeleine Dahlin Carlberg

CFO/Ekonomichef

08-729 90 70

+46 (0)70-194 55 41

madeleine.dahlincarlberg@pppension.se

Hanna Lehto

Redovisningsekonom

08-729 90 56

hanna.lehto@pppension.se

Hitta till oss

Vår besöksadress är Kammakargatan 22. T-bana Hötorget eller Rådmansgatan.

Upp